DARŽAS ANT PALANGĖS

 

Palangės daržininkystė – su dideliu potencialu: svogūnų laiškai, salotų, sultenių ir špinatų daigai gali puikiai startuoti ant palangės. Daržas ant palangės taip pat gali būti tarpinė stotelė daigų paauginimui. Pradėję nuo svogūnų laiškų stiklainėliuose, kiek vėliau galime pasisėti salotų daigams. Jas sėkime į dėžutes. Pasirinkime kelių skirtingų spalvų ir faktūrų salotas, kad akims būtų smagiau stebėti augimo procesą ir, žinoma, palangė atrodytų dekoratyviau. O ką jau bekalbėti apie būsimą serviravimą lėkštėje. Salotų sėjimui labai tiks plastikinės dėžutės su dangteliu nuo vaisių (pvz. vynuogių). Dėžutei – daugkartinis panaudojimas, o jums tobulas mini šiltnamis. Kol sėklos sudygs dangtelį laikome uždarytą, kad susidarytų tinkamas mikroklimatas, būtų šilta ir drėgna. Gražiai aprasojęs dangtelis – geras ženklas. Kai pastebime pirmuosius daigelius, savo improvizuotą „šiltnamį“ vėdiname, kad augintiniai nešustų. Laistome į lėkštelę dėžutės apačioje. Lieti vandens ant gležnų daigų tikrai nereikia. Paaugusias galėsime išpikuoti į didesnius lovelius ir užsiauginti salotų derlių balkone, terasoje ar darže. Tuo pačiu principu auginame špinatus, gražgarstes, sultenes.

Labiau nekantriems, yra vienas geras triukas, kurį sužinojau iš nuostabios savo kaimynės ir kuriuo visada pasinaudoju pavasarį, norėdama greičiau sulaukti pirmojo salotų derliaus. Patarimas genialiai paprastas – nusiperki salotų vazonėlyje, nupjauni jas, palikdamas apie 3 cm stiebelius, šiek tiek lengvai apkarpai padžiūvusias šakneles (jeigu reikia) ir pasodini į vazoną ant palangės, šiltnamyje, balkone arba darže! Neužmirštam palaistyti, tačiau persistengti su laistymu irgi nereikėtų!

Patarimai

  • Geriausia ‚palanginei‘ daržininkystei tiks langas orientuotas į rytus. Saulė nenudegins daigų, o palepins pirmaisiais savo spinduliais, suteikdama daugiausia energijos augalams.
  • substratas į kurį sėsime turi būti skirtas daigams auginti, lengvas, purus, ir gerai sudrėkintas.
  • temperatūra palankiausia sėklų dygimui yra 20-25 laipsniai šilumos. Galima daiginti vonioje ant šildomų grindų, bet labai svarbu stebėti, kad pasirodę pirmieji daigeliai gautų šviesos, nes kitaip jie ištįs.

Sėja nuostabi meditacija, o augalui skirtas dėmesys sugrįš puikiu derliumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.