NUO KOVO IKI KOVO

Pirmoji savaitės diena, pirmoji naujo mėnesio diena ir pirmoji pavasario diena. Tokią progą reikia pažymėti :). Padariau trumpą apžvalgą, kaip keitėsi mano želdynas per metus. Kiekvienais metais pasitvirtinu sau, kad niekada nebus pasikartojančio vaizdo, nes kiekvieną pavasarį viskas kitaip – temperatūra, kritulių kiekis, augalų branda. Želdynas absoliučiai kintantis objektas ir tai labai smagu, nes niekada nebus jau matyto vaizdo. Kai baigsite žiūrėti ir skaityti, sugrįžkite prie pirmosios ir paskutiniosios nuotraukų: tas pats metų laikas, tas pats želdynas, o kaip skirtingai viskas atrodo!

Praeitų metų ankstyvą kovo metą dekoratyviniai česnakai pradėjo sparčiai dygti ir, pjaunant pernykščius daugiamečių gėlių ir varpinių augalų stiebus, tik ir reikėjo dairytis, kad neužliptum ant jų kyšančių nosyčių. Šiemet, prabuvę po giliomis sniego pusnimis, jie dar neskuba rodytis.

2020 m. kovo mėn.

Balandį pasitiko pirmieji narcizų žiedai ir gražiai sužaliavę smailiažiedžiai lendrūnai Calamagrostis x acutiflora ‘Karl Foerster’  ir Calamagrostis x acutiflora ‘Waldenbuch’. Pastarieji buvo pasipuošę labai gražios salotinės spalvos lapais, kurie gavę stipresnių šalnų, nukentėjo kiek daugiau, nei jų tamsiai žali broliai ‘Karl Foerster’.

2020 m. balandžio mėn.

Gegužės mėnesį jau pilnai žydėjo tulpės, narcizai, daugiažiedės karpažolės Euphorbia polychroma ir plačialapės bruneros (Brunnera macrophylla).

2020 m. gegužės mėn.

Birželis buvo labai sodrus ir spalvingas: katžolės Nepeta Faassenii ‘Walker’s Low’ siautėjo kartu su žaviosiomis žiognagėmis Geum ‘Totally Tangerine’.  Šią žiognagę labai mėgstu dėl jos gero ūgio, gausaus ir ilgo žydėjimo, dekoratyviųjų savybių.  Būtinai kada nors jai skirsiu atskirą postą. Šiam duetui pritarė aukšti dekoratyviniai česnakai Allium ‘Mount Everest‘,  Allium ‘White Giant‘, Allium rosenbachianum, Allium ‘Ostara’. 

2020 m. birželio mėn.

Liepą viskas itin stipriai suvešėjo. Lendrūnai Calamagrostis x acutiflora ‘Karl Foerster’ stovėjo mūru.  Virblės Achnatherum calamagrostis išdykėliškai nugulė taką. O snapučių Geranium ‘Brookside’, šalavijų Salvia nemorosa ‘Lubecca’, katžolių Nepeta Faassenii ‘Walker’s Low’ ir zundų Eryngium planum mėlis suteikė ramybės šioje beprotiškoje gausoje. Augalai augo, kaip ant mielių, nes birželio mėnesį gausiai gavo lietaus. 

2020 m. liepos mėn.

Rugpjūtį želdynas lengvai gelstelėjęs, vietomis net rustelėjęs, nes kentė stiprias sausras. Jau juntama praeinančios vasaros nostalgija. Virblės, lendrūnai ir šluotsmilgės pakeitę šukuosenų spalvas. Blond visai jiems tinka :). 

2020 m. rugpjūčio mėn.

Rugsėjį gėlynas pasitinka solidžiomis rubino spalvomis. Patamsėjusios sunkios kemerų Eupatorium maculatum ‘Riesenshirm’ galvos kyšo aukščiau visų, šilokas Sedum ‘Autumn Joy sudaro puikų foną soruolei Pennisetum alopecuroides ‘Red Head’, šiurkščialapis astras Aster novae-angliae ‘Septemberrubin’ demonstruoja savo nuostabios spalvos žiedus, o  chrizantemos Chrysanthemum ‘Dernier Soleil’  žiedai šviečia lig rudeninė saulė. 

2020 m. rugsėjo mėn.

Auksu spindintis spalio mėnuo.

2020 m. spalio mėn.

Spalvos lapkritiniame želdyne jau rimsta, tik raudoni obuoliukai ant rojaus obels ir suolas matomi iš toli. 

2020 m. lapkričio mėn.

Gruodis buvo beveik besniegis, bet užtat kokio grožio šerkšnas! Ir ne vienas. Žiedų nėra, bet gėlynas yra, nežiūrint, kad jau žiema. 

2020 m. gruodžio mėn.

2021 -ųjų sausis davė ir dribtelėjo. Tiek sniego jau seniai nebuvo. Pradžioje dekoratyvinės žolės dar laikėsi, bet vėliau palūžo net patys tvirčiausi miskantai ir lankstūs lendrūnai. 

2021 m. sausio mėn.

Vasario išbandymai šalčiu. Tačiau pusnynuos miegantiems augalams šalčiai nebuvo baisūs.

2021 m. vasario mėn.

Pavasaris atėjo pagal grafiką. Kovo 1-ai dienai sniego bebeik nelikę, snieguolės ir erančiai sukrovę pirmuosius žiedus, vieversys danguje giesmeles gieda, naujas sezonas prasideda!

Pirmieji laukiantys pavasario darbai – gėlynų valymas. Šiais metais nebus lengva tą daryti, nes viskas labai sugniuždyta, priplota prie žemės. Tačiau rankos, išsiilgę žemės, labai nori imtis tų pirmųjų darbų.

Su pavasariu visus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.