TULPIŲ METAS

 
Tulpių žydėjimas – tai laikas, kurio aš visada beprotiškai laukiu. Kai kiekvieną rytą pamatau naujas spalvas ir formas, džiaugiuosi tuo kaip vaikas ir noriu, kad jis niekada nesibaigtų. Bet jis turi praeiti, kaip ir viskas šiame gyvenime. Kitaip nebūtų laukimo džiaugsmo :).
Tulpės dabar pačiame savo grožio pike. Kiekviena vis kitokia.  Kiekviena savaip graži. Jeigu reiktų išsirinkti, kuri rūšis gražiausia (o jų aš turiu apie 50), būtų labai sunku. Kasmet vis kita atkreipia į save dėmesį ir ją pamatau nauju žvilgsniu. Daug priklauso ir nuo oro sąlygų: temperatūros, vėjuotumo, kritulių kiekio tulpių žydėjimo metu. Šiemet mano favoritėmis tapo šis trejetukas: ‘Cool Crystal’, ‘China Town’ ir ‘Spring Green’.
Pirmoje vietoje parašiau ‘Cool Crystal’, nes jos pilnaviduriai ir šerkšnoti žiedai šiemet beprotiškai dideli ir gražūs. Jas pirmą kartą sodinau jau senokai – 2008 m. rudenį. Bet šį pavasarį jos man pačios gražiausios. Kartais suabejoju ar tikrai tai ‘Cool Crystal’, nes ant pakuotės žiedai buvo rožinės spalvos, o internete radau šių tulpių nuotraukas ir rožines ir, kaip mano, oranžinės spalvos. Tad galbūt spalva priklauso nuo augimo sąlygų ir dirvožemio rūgštingumo ? Tokia pačia spalva jos mano sode žydėjo jau pirmaisiais metais, ji nepasikeitė. Kartais pasitaiko, kad pakuotėje sumaišomi svogūnėliai, bet aš pirkau dvi pakuotes po tris svogūnėlius ir visi žiedai yra vienodos formos ir spalvos. Tad manau, kad tai tikrai ‘Cool Crystal’ (kol niekas to nenuneigė).
Jos puikios tiesa  🙂 ?
 
Antroje vietoje įrašiau tulpes ‘China Town’. Jas išskiriu iš kitų tulpių jau kelintus metus, dėl ilgo žydėjimo, tvirtų, neišsilankstančių stiebų ir didelių didelių žiedų. Jų pumpurai pradėjo rausti gegužės pirmomis dienomis, pilnai išsiskleidė apie gegužės 10 dieną ir po dešimties dienų dar visai neblogai atrodo. 
 

 
Labai dekoratyviai atrodė jų lapai. Kai nutirpo sniegas ir jie išlindo į saulutės šviesą, jie buvo su gražiais baltai rausvais apvadėliais, stambūs ir stiprūs. Čia ir vėl abejoju dėl jų pavadinimo, nes internete jų vaizdai kitokie. Jos priskiriamos žaliažiedėms. Kol pumpurai buvo jaunučiai, jie tikrai turėjo daug žalumo, bet žiedams išsiskleidus, jie tapo ryškiai rožiniai. O žaliažiedės tulpės savo žiedlapių žalumą išlaiko visa žydėjimo laikotarpį. Štai tokia sumaištis su pavadinimu. Gal kas nors turės kitų versijų, parašykit, lauksiu :).
 
 
 
 
Trečiąja vieta šiemet aš nominuoju žaliažiedes tulpes (dėl jų pavadinimo tikrumo nėra jokios abejonės) – ‘Spring Green’. Jų norėjau jau senokai, bet vis nepavykdavo gauti. O šiemet jų turiu apie gerą dešimtį . Kas ieško, tas randa :).
 
 
 
Kitos tulpės tikrai ne mažiau įspūdingos, mielos ir mylimos:
Žemaūgės ‘Calgary’
 
Pilnavidurė ‘Golden Coin’
 

 ‘Golden Coin’ duete su karpažole
 
Švelnumo įsikūnijimas ‘New Design’
 
Pilnavidurės
 
 
 
Šerkšnotoji ‘Galerie’
 
 
Šerkšnotoji ‘Black Jewel’
 
 
‘Angelique’ ir ‘Queen of Night’
 

‘Atlantis’

22 COMMENTS
 • Kitanko

  первые – такие необычные тюльпаны! цвет необыкновенный.

 • Jolanta Norkeviciene

  Nuostabiai, džiuginančiai, subtiliai, žavingai, švelniai, ekstavagantiškai – tulpės su meile)

 • Halina

  Nuostabios tulpės, mano sūnaus mėgstamiausios gėlės. Kiekvieną pavasarį nekantriai laukia kol jo išsiskleis ir tuo laukimu užkrečia visą šeimą 🙂

 • Sodo Stilius

  Fantastiškos!!!
  O aš ,Aukse, turiu tik trejas tulpes (net gėda pasakyt :), bet užsisakiau dar rudeniui.
  Pasižiūrėjus į jūsų nuotraukas atrodo, kad pas jus ne pavasaris, o gerokai įpusėjusi vasara 🙂
  Apie šerkšnotąsias girdėjau, kad jos išsigimsta, tai net neatsimenu ar užsisakiau (nebent dėl spalvos įvairovės), o šiaip man labai imponuoja pilnavidurės ir papūginės. Pastarosios be galo meniškos. Trečioj vietoj žaliažiedės.

 • Nadezda

  Ауксе, великолепные тюльпаны, просто невозможно выделить какой-то самый лучший. Сначала мне понравились первые, "мохнатые", потом – желтые, но и последние, особенно Королева ночи – изумительные!

 • Aistė

  Aukse, labai gražu. Su charakteriu visos jūsų tulpės. Būtų smagu, jei kada papasakotumėt ir apie auginimo subtilybes. Gražių žiedų!

 • Tisa

  Ауксе, у меня даже слов нет, чтобы выразить свое восхищение. И это только несколько сортов! А если бы ты показала все тюльпаны?
  У них, как я подозреваю, у аромат необыкновенный – горьковато-изысканный.

 • Auksė Gardenstories

  Мне они тоже очень нравятся из за ихнего необычного цвета и большущих цветков. Хотя мне оранжевый цвет неочень, но на этих тюльпанах он смотрится хорошо :).
  Красивых выходных, Олечка !

 • Auksė Gardenstories

  Su didele didele meile :). Labai jau tos tulpės man patinka, nieko negaliu sau padaryt.
  Jolanta, smagu, kad užsukai į svečius. Gal ne tik virtualiai, bet ir realiai tas tulpes norėtum apžiūrėt (kol dar žydi) – visada prašom 🙂

  Gražaus savaitgalio !

 • Auksė Gardenstories

  Kaip aš jį suprantu :). Tas laukimas išsiskleidžiančių naujų žiedų toks jaudinantis, tikrai galima užsikrėsti. Mano sūnus taip pat, iš ryto peržvelgęs sodą, referuoja, kokia nauja tulpė išsiskleidė :).

  Gražaus savaitgalio, Halina !

 • Auksė Gardenstories

  Tulpių privalumas sode – jų ankstyvas žydėjimas,kol daugiametės dar tik augina lapus. Po ilgojo šalto periodo, žiedų norisi kuo greičiau :).
  Šerkšnotųjų tulpių mano sode yra mažiausiai. Kol kas jų išsigimimo nepastebėjau. Man labiausiai imponuoja papūginės. Jos tokios ekstrevagantiškos ir paslaptingos :).

  Gražaus savaitgalio, Džilda !

 • Auksė Gardenstories

  Да, Надежда, очень трудно выделить самый красивый тюльпан, потому что они все прекрасны :). Да наверное и не надо, они дарят радость глазам и сердцу. И это главное 🙂

  Красивых, солнечных и теплых выходных Вам !

 • Auksė Gardenstories

  Ačiū, Aiste!
  Patirtimi būtinai pasidalinsiu, bet dabar taip sukrito darbai darbeliai, kad vos spėju suktis 🙂

  Gražaus ir jaukaus savaitgalio !

 • Auksė Gardenstories

  Танечка, спасибо большое за комплимент :).
  Свои тюльпаны я потихоньку полегоньку буду показывать. Одни уже отцвели, другие цветут вовсю, есть сама малость еще с бутонами. А пахнут больше всего лилиицветковые (не знаю хорошо ли написала их название ). Я у них стаю и все нюхаю :).

  Красивых и уютных выходных !

 • Viktorija Vait

  Labai gražios tulpės. Ir nuotraukos tokios aksominės. Gal ne paslaptis ( jei paslaptis, tai neįsižeisiu:) ) su kokiu fotoaparatu paveiksluojat?

 • Auksė Gardenstories

  Ačiū, Viktorija :). Labai džiugu, kad patiko mano nuotraukos. Nes aš toli gražu nesu jomis patenkinta. Niekaip nesuprantu, kodėl man labai dažnai nuotraukos išeina su melsvu atspalviu. Niekaip nepavyksta ryškiai nufotografuoti mėlynų ir violetinių gėlių. Bet bandau bandau ir kai kada kai kas pavyksta 🙂
  Fotografuoju aš su CANON EOS 400 D Digital.

  Gražaus savaitgalio !

 • salma

  Nuostabus tulpių šokis Aukse, ypač graži Galerie, gražios dieneles.

 • Auksė Gardenstories

  Ačiū, Salma :).
  "Galerie" čia buvo labai fotogeniška 🙂

 • Giancarlo

  Stupendi questi tulipani!! Un felice inizio settimana a Te…ciao

 • siga

  Nepaprastas grozis! Tik zmogus su labai didele meile gamtai ir groziui gali daryt tokias nuostabias nuotraukas…

 • Auksė Gardenstories

  Siga, ačiū labai ! Tavo žodžiai,tikras balzamas sielai 🙂

 • iiveta

  Tikrai nepaprastai gražios įvairiausios tulpės. :)) Pagirtina.

Komentavimas išjungtas.